close
تبلیغات در اینترنت
هنر سپاه بن‌بست‌شکنی است/ دشمن ارکان بازدارندگی‌ایران را ...

وبسایت اختصاصی علی بابایی

سردارسرلشکرجعفری‌ در گفتگویی‌بمناسبت هفته‌پاسدار: هنر سپاه بن‌بست‌شکنی است/ دشمن ارکان بازدارندگی‌ایران را خوب می‌شناسد فرمانده کل سپاه تاکید کرد:سپاه هرگز در هیچ صحنه‌ای احساس بن بست نکرده و بن بست‌شکنی هنر سپاه بوده است. برای هر مشکلی راه‌حلی با تکیه بر اندیشه‌های درونی خود پیدا کرده و همواره بر دشمن اشراف اطلاعاتی داشته است. به گزارش اصولگرا به نقل از فارس ؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بمناسبت هفته پاسدار ،طی مصاحبه ای تفصیلی به تشریح مواضع و دیدگاه های این نهاد انقلابی درباره مسائل…

banner
آیا از مطالب این وبسایت خوشتان آمد؟


به نظر شما آینده سیاسی ـ اقتصادی و همچنین وضعیت رفاهی مردم جمهوری اسلامی ایران در آینده چگونه خواهد بود ؟

جستجوگر پیشرفتهسردارسرلشکرجعفری‌ در گفتگویی‌بمناسبت هفته‌پاسدار:
هنر سپاه بن‌بست‌شکنی است/ دشمن ارکان بازدارندگی‌ایران را خوب می‌شناسد
فرمانده کل سپاه تاکید کرد:سپاه هرگز در هیچ صحنه‌ای احساس بن بست نکرده و بن بست‌شکنی هنر سپاه بوده است. برای هر مشکلی راه‌حلی با تکیه بر اندیشه‌های درونی خود پیدا کرده و همواره بر دشمن اشراف اطلاعاتی داشته است.
به گزارش اصولگرا به نقل از فارس ؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بمناسبت هفته پاسدار ،طی مصاحبه ای تفصیلی به تشریح مواضع و دیدگاه های این نهاد انقلابی درباره مسائل روز ، تحولات جهانی و نقش موثر سپاه در پیشبرد اهداف کلان انقلاب و نظام در سطوح داخلی و بین المللی پرداخت. آنچه در پی می آید مشروح مصاحبه سردار سرلشکر محمدعلی جعفری است.

سردار جعفری! وظیفه و مأموریت اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن است. برای انجام این وظیفه حتما سپاه مستمرا" انقلاب و روندهای آن، موقعیت دشمنان، تهدیدات و مسیر تحولات را رصد می‌کند، به نظر جنابعالی، انقلاب اکنون در چه موقعیت و وضعیتی قرار دارد؟

سرلشکر جعفری:انقلاب اسلامی، بحران‌های سختی را تجربه کرده و آنها را پشت سر گذاشته است. بحران‌ها و حوادث بزرگی که گاه یکی از آنها در سطح پائین‌تری به یک کشور تحمیل شده و آن کشور را فرو پاشانده است. چالش‌ها و تهدیداتی که غالبا" سطحی جهانی داشته‌اند، یعنی در آن، اکثر کشورهای قدرتمند استکباری جهان با همه توان خود وارد عمل شده‌اند، همانند دفاع مقدس یا تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن، فتنه 88، و بحران‌های تجزیه طلبانه در برخی مناطق مرزی، در برخی مقاطع ترورهای گسترده و هم اکنون تحریم اقتصادی.

ملت بزرگ ایران با اتکاء و تبعیت از رهبری انقلاب و با تکیه بر ایمان و با الهام از آموزه‌ها و تعالیم دین مبین اسلام تاکنون توانسته است به شکل شگفت‌انگیز و ستایش برانگیزی بر همه این تهدیدات و چالش‌ها و گاه بحران‌ها غلبه کند. شما نمی‌توانید صفحه‌ای از تاریخ 33 ساله پس از انقلاب را ببینند که در آن دشمن توانسته باشد کوچکترین موفقیت و پیروزی در خور توجهی را بدست آورده باشد و بر عکس همه صفحات تاریخ انقلاب سرشار از افتخارات و پیروزی‌های بزرگ است:

- توطئه‌های تجزیه طلبانه و آشوب‌های داخلی همگی مهار شده و امنیت ملی کشور اکنون در بالاترین سطح خود قرار دارد.

- جنگ تحمیلی با حضور عاشورایی ملت و هدایت‌های پیامبرگونه امام(ره) با ناکامی همه دشمنان کوچک و بزرگ و با پیروزی و تحمیل اراده جمهوری اسلامی ایران خاتمه یافت.

- فتنه 88 با حضور سیل‌آسا و غرور انگیز ملت مسلمان ایران در 9 دی در گورستان مدفون شد.

- دشمن در جنگ نرم با ناکامی مواجه شد، جوانان ما چهره شیطانی و فریبکارانه‌ی دشمن را شناختند، آنها بر ایمان خود و ارداتشان به انقلاب و امام انقلاب ثابت قدم ماندند آنها به ارزشهای انقلاب، دستاوردهای بزرگ سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آن، به آرمان‌های امام و رهبری عظیم‌الشأن انقلاب وفادار و پایدار ماندند.

- فشار دشمن در موضوع هسته‌ای جز هجوم نخبگان جوان ما برای کوتاه کردن مسیرهای موفقیت‌های آینده نتیجه‌ای نداد. دانشجویان ما برای فتح قله‌های بزرگتر، بسیج و همپیمان شدند.

- ترور شهیدان هسته‌ای ماحصلی جز رویش نهالستان‌های جدید دیگری در عرصه توسعه دانش و فن‌آوری‌های مدرن به دنبال نداشت.

- تحریم اقتصادی ما را برای قطع همه وابستگی‌ها مصمم‌تر کرد. ظرفیت‌های انسانی و اقتصادی و فنی جامعه را به حرکت آورد.

اکنون آنچه حاصل شده است انقلاب اسلامی را در موقعیتی کاملا" برتر و ممتاز نسبت به هر زمانی که تاریخ پر برکت عمر خود قرار داده است.

- اکنون با پیروزی‌های زنجیره‌ای قیام‌های بیداری اسلامی مرحله اول تغییر موازنه قوا به نفع مسلمانان آغاز شده است.

- رژیم صهیونیستی و آمریکا تکیه‌گاه‌های سیاسی و اقتصادی و امنیتی خود را یا از دست داده‌اند و یا اینکه آنها کم جان و کم رمق در انتظار دوران احتضار خود به سر می‌برند.

- بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا ارکان قدرت این کشورها را تحت تأثیر خود قرار داده است.

- ملت ایران اعتماد به نفس بزرگتری نسبت به گذشته به دست آورده‌‌اند. آنها اکنون دیگر خود را باور کرده‌اند.

- غربی‌ها در مدیریت و مهار بحران‌های منطقه‌ای مثل عراق و افغانستان ناکام شده‌اند، بنابراین نسبت به موازنه بین نظام جمهوری اسلامی و دشمنان به شکل محسوسی به نفع نظام تغییر کرده است و آینده از این هم بهتر خواهد بود زیرا برای عبور دشمن از چالش‌های جدیدی که پیش روی اوست، چشم‌انداز روشنی وجود ندارد و بر عکس انقلاب از مرز هر چالشی با هر مقیاس بزرگی عبور کرده است.

جنابعالی در طول حیات طیبه انقلاب اسلامی، و در متن رویدادها و حوادث بزرگ آن در سپاه به عنوان یک فرمانده عالیرتبه نقش آفرینی کرده‌اید، هم در دوران دفاع مقدس که فرمانده قرارگاه‌های عمده سپاه بوده‌اید و هم پس از آن که فرمانده نیروی زمینی بوده و هم اکنون که فرماندهی کل سپاه را به عهده دارید، دیدگاه شما به عنوان فرماندهی کل سپاه در مورد نقش سپاه در پیشبرد انقلاب چیست؟

سرلشکر جعفری:سپاه در طول حوادث انقلاب چند خصوصیت مهم از خود بروز داده است. اول اینکه، سپاه همواره خود را مخاطب همه چالش‌ها دانسته و به سرعت در متن حوادث و بحران‌ها وارد شده و تجربیات بزرگی را به دست آورده است. در اکثر چالش‌های سخت و بحران‌های بزرگ، سپاه یک تکیه‌گاه مستحکم بوده است و نقش تعیین کننده‌ای ایفا نموده است. همانند ورود به مأموریت‌های امنیتی در مناطق شمال‌غربی و جنوب شرق که هنوز ادامه دارد، یا حضور سپاه در میان دریای پر خروش و تمام ناشدنی بسیج در دوران دفاع مقدس، حضور سپاه در عرصه سازندگی پس از جنگ، خنثی کردن فتنه‌های داخلی در سال‌های اخیر، تولید قدرت بازدارندگی مؤثر در دریا و هوا و زمین، ایفای نقش موفق در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و نبردهای سایبری و امثال آن.

دوم، اینکه سپاه همه جا عاشورایی و جهادی وارد عمل شده است. هرگز از دشمنان بزرگ نترسیده است.

سپاه همه جا پرچم اسلام و ایران را با قوت و استحکام بر افراشته است و هرگز این پرچم از دست او نیافتاده است.

سوم، اینکه سپاه بر قدرت لایزال الهی که تجلی آن از یک سو در اراده‌ی ولی امر و رهبری عظیم‌الشأن انقلاب و از سوی دیگر در دریای زلال مردم تکیه کرده است. سپاه به خوبی ظرف مناسب انگیزه‌ها و قوت‌های مردم بوده و همراه با آن‌ها در متن حوادث حضور داشته، عمل سپاه همواره تمام کننده و قاطع بوده است. هیچ مأموریتی را سپاه ناتمام و ناقص نگذاشته است نمونه آن مأموریت تأمین امنیت هوانوردی کشور و حفاظت از شخصیت‌های نظام است.

چهارم اینکه سپاه هرگز در هیچ صحنه‌ای احساس بن بست نکرده است، بن بست‌شکنی هنر سپاه بوده است. برای هر مشکلی راه‌حلی با تکیه بر اندیشه‌های درونی خود پیدا کرده است. سپاه همواره بر دشمن اشراف اطلاعاتی داشته است.

ـ سپاه هزینه‌های دشمن را بالا برده است. راههای نفوذ او را بسته است روح شهادت طلبی، جهاد عاشقانه، حرکت آگاهانه، هوشمندی و ابتکار عمل، خلاقیت، سرعت عمل، تغییر و تحول‌پذیری، انطباق‌پذیری مستمر با تغییرات محیط، شناخت عمیق دشمن و نفوذ به درون فلسفه فکری و نیات او جزء مسلمات هویت و شاکله سپاه است.

با این مشخصات، شکل‌گیری سپاه یکی از معجزات امام راحل عظیم‌الشأن است و ساختار دهی منعطف و پویا و هدف‌گذاری‌های بزرگ و رشد و تعالی معنوی و حرفه‌ای در سپاه از آثار پربرکت هدایت‌ها و حکیمانه و الهی رهبری عزیز انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظلله العالی) است.

سپاه آیین مبارزه و مقاومت و نبرد را از درون آموزه‌های و حیانی دین و اندیشه‌های حکمت‌آمیز و هدایت‌های امامان انقلاب خود و همچنین با تکیه بر جوشش های درونی ذهن مردان خود آموخته است. آئین مبارزه‌ای که روش پیروز را در محیط‌های نابرابر می‌آموزد.

ظرفیت‌های معنوی و ایمانی و عشق سرشار به فداکاری و روح جهاد عاشورائی در تولید دانش و علم مقاومت نوین واقعا نقش آفرین بوده است.

به این ترتیب سپاه خود را به یکی از ستون های مستحکم برای دفاع از انقلاب، نظام کشور تبدیل کرده است.

امروز بسیج راه دشمن را در زمین بسته است، نیروی زمینی سپاه برای مدیریت و هدایت این سیل عظیم ساختار نیرومندی ایجاد کرده است.

ـ مردان دریا دل‌سپاه، توان عظیمی در دریاهای جنوب ایجاد کرده‌اند. شناورها، موشک‌اندازها، مین‌گذارها، تکاورها، همه در دریا آماده‌اند. موشک‌های آماده‌ی سپاه پشت دشمنان را به لرزه در آورده، پدافند‌ها، رادارها، پهپادها، همگی آماده‌اند. ما امروز از همیشه آماده تریم و از همیشه مطمئن تریم و به آینده امیدوارتر.

یکی از برنامه‌های راهبردی نظام به تولید قدرت بازدارندگی اطمینان بخش است. سپاه در این عرصه یک نیروی راهبردی تلقی می‌شود. معمولا" دشمنان در نقطه محوری برآوردهایشان برای سپاه حساب ویژه‌ای باز می‌کنند جنابعالی در مورد نقش سپاه در تولید قدرت بازدارندگی نظام چه نظری دارید؟

سرلشکر جعفری:بازدارندگی موضوعی است مربوط به ادراک دشمن، او بهتر ارکان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را می‌شناسد، بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران که سپاه در آن نقش کلیدی دارد صرفا از طریق تجهیزات و تسلیحات سامانه‌‌ها شکل نگرفته است.

ـ دشمن می‌داند که ما همه جای این منطقه او را رصد می‌کنیم.

ـ دشمن می‌داند که هواداران انقلاب اسلامی در جهان اسلام در چه حجم عظیم و موثری پراکنده‌اند.

ـ دشمن زخم سنگین ضربات حزب‌الله و گروه‌های جهادی فلسطین را فراموش نمی‌کند.

ـ دشمن امروز بیداری و آگاهی سیاسی مسلمانان را درک کرده است.

ـ دشمن تسلط جمهوری اسلامی بر اقتصاد جهانی و امنیت اقتصادی و انرژی جهانی را می‌شناسد.

ـ دشمن بخشی از توان نظامی بازدارنده سپاه را می‌شناسد.

ـ دشمن از بخشی از قدرت بی‌پایان بسیج مردمی خبر دارد.

اینها بخش‌‌هایی از سرمایه‌های بازدارندگی نظام ما است.

نظر شما در خصوص عملیات روانی نظام سلطه مبنی بر دخالت سپاه در جناح بندهای سیاسی و انتخابات کشور چیست؟

سرلشکر جعفری:سپاه یک حزب سیاسی نیست، اما در میدان تهاجم سیاسی به انقلاب عمل می‌کند، حرکتش اثر سیاسی دارد. آگاهی بخشی سیاسی می‌کند، مشرف بر فضای سیاسی است. ولی مرز خود را با گروه ها و دستجات سیاسی همواره به عنوان یک تکلیف شرعی حفظ کرده است و هرگز از آن عبور نخواهد کرد، امروز سپاه در میدان آگاهی و ارتقای قدرت تشخیص جامعه تلاش می‌کند تا انقلاب اسلامی دچار غفلت سیاسی نشود.

سپاه حافظ ارزش های سیاسی جامعه در سطح کلیت انقلاب است. میدان عمل سپاه در حوزه سیاسی زمانی است که سیاست‌های بازیگران خارجی یا داخلی جنبه تهدید برای کلیت انقلاب ایجاد کند. در عین حال عملیات روانی دشمن روی سپاه بلاانقطاع ادامه دارد. دشمن تخریب چهره سپاه را یک آرزو می‌داند.

گاهی اوقات افراد و یا شخصیتهایی ممکن است در فضای عملیات روانی دشمن قرار گیرند. ما باید مراقب باشیم در مسیر آرزوهای دشمن حرکت نکنیم. 

بر گرفته از سایت اصولگرا


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 49
:: ارسال شده در: عمومی , سیاسی ,
:: مطالب مرتبط: تیراندازی نقابداران به مردم یکی از شهرهای مازندران درشب قدر , اطلاعیه طرح بزرگ خادم معنوی امام رضا (ع) , مهدی عبوری شهردار ساری شد , مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند , به دنبال ایجاد تفکر جدایی دین از سیاست هستند ,
:: برچسب‌ها: هنر'' سپاه ''بن‌بست‌شکنی است/ دشمن ارکان بازدارندگی‌ایران را ... ,
نویسنده
نویسنده : ع . ب
تاریخ : [دوشنبه 05 تير 1391 ] [ 20:45]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
اعلامیه شرکت در نظرسنجی تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
سید ما ، مولای ما تاریخ : پنجشنبه 04 خرداد 1391
کیاپی دیار راست قامتان تاریخ : شنبه 12 فروردین 1391
چه لذتی دارد حجاب؟ تاریخ : جمعه 03 شهریور 1391
تیراندازی نقابداران به مردم یکی از شهرهای مازندران درشب قدر تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
پشت‌پرده طرح‌انتقال يكي ازسران‌فتنه به جماران وكانال پيگيري آن تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
حجاب زیبایی زنان و دختران (1) تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391
اطلاعیه طرح بزرگ خادم معنوی امام رضا (ع) تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
مهدی عبوری شهردار ساری شد تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391
مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
انتخابات مجلس (حوزه ساری)
بیانات مقام معظم رهبری
جنگ آمریکا و اسراییل با ما
مذهبی عرفانی
عمومی
ورزشی
سیاسی
حجاب زیبایی زنان و دختران
العربیة
English
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 82
کل نظرات کل نظرات : 11
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 4

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 23
باردید دیروز باردید دیروز : 0
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 25
بازدید ماه بازدید ماه : 33
بازدید سال بازدید سال : 33
بازدید کلی بازدید کلی : 11,860

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.80.55.37
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir