close
تبلیغات در اینترنت
نظارت بر نحوه هزينه‏كرد اعتبارات تملك دارائي‏ها در دستگاه‏هاي اجرايي

وبسایت اختصاصی علی بابایی

نظارت بر نحوه هزينه‏كرد اعتبارات تملك دارائي‏ها در دستگاه‏هاي اجرايي / توجه ويژه بازرسي به روند جذب اعتبارات در بازه پاياني سال مالي حميدرضا فتحيان بازرس كل استان مازندران از اجراي همزمان 400 عمليات بازرسي خوداظهاري در ماه مبارك رمضان، كنترل روند هزينه‏كرد اعتبارات 7000 ميليارد ريالي تملك دارائي‏ها در دستگاه‏هاي اجرايي استان و توجه ويژه بازرسي به روند جذب اعتبارات در بازه پاياني سال مالي خبر داد فتحيان در جلسه شوراي معاونين بازرسي كل استان مازندران با اشاره به وظيفه ذاتي سازمان بازرسي كل كشور در…

banner
آیا از مطالب این وبسایت خوشتان آمد؟


به نظر شما آینده سیاسی ـ اقتصادی و همچنین وضعیت رفاهی مردم جمهوری اسلامی ایران در آینده چگونه خواهد بود ؟

جستجوگر پیشرفتهنظارت بر نحوه هزينه‏كرد اعتبارات تملك دارائي‏ها در دستگاه‏هاي اجرايي / توجه ويژه بازرسي به روند جذب اعتبارات در بازه پاياني سال مالي
حميدرضا فتحيان بازرس كل استان مازندران از اجراي همزمان 400 عمليات بازرسي خوداظهاري در ماه مبارك رمضان، كنترل روند هزينه‏كرد اعتبارات 7000 ميليارد ريالي تملك دارائي‏ها در دستگاه‏هاي اجرايي استان و توجه ويژه بازرسي به روند جذب اعتبارات در بازه پاياني سال مالي خبر داد
فتحيان در جلسه شوراي معاونين بازرسي كل استان مازندران با اشاره به وظيفه ذاتي سازمان بازرسي كل كشور در رصد اقدامات دستگاه‏هاي اجرايي اعلام داشت: نتايج بررسي‏ها از وضعيت تخصيص اعتبارات تملك دارائي‏هاي استاني و ابلاغي، دلالت بر اين امر دارد كه، مقاطع زماني تخصيص اين اعتبارات، از روال نگران‌كننده‏اي برخوردار است. از اين رو باتوجه به حوزه‌هاي تخصصي، نسبت به رصد دقيق نحوه هزينه كرد و قراردادهاي مربوطه مبادرت نموده، تخلفات احتمالي را با قيد فوريت گزارش مي‌كنيم.

بازرس كل استان مازندران افزود: باتوجه به اينكه همه ساله بخش قابل‏توجهي از اعتبارات در بازه پاياني سال مالي جذب مي‏گردد، با همكاري ساير دستگاه‌هاي نظارتي و تعدادي از دستگاه‌هاي اجرايي كه بيشترين سهم را در جذب اعتبارات دارند، درقالب يك «طرح راهبردي»اقدامات اصلاحي لازم را تبيين خواهيم كرد

فتحيان، تطبيق اقدامات انجام شده با برنامه‏هاي ازپيش تدوين شده را يك اصل مسلم دانست و گفت: اين تطبيق براي تعيين ميزان انحراف احتمالي در دوره‌هاي زماني سه ماهه انجام خواهد شد.

وي ارتقاي كمي و كيفي مأموريت‌هاي بازرسي را مورد اشاره قرار داد و گفت: افزايش كيفي از باب اثبات موجوديت بازرسي و رصد مؤثر و مستمر امور در دستگاه‌هاي اجرايي استان از اهميت بسزايي برخوردار است. همچنين در خصوص ارتقاي كيفي نيز پس از طرح الگوي تحول استراتژيك با توجه به حرفه‏اي بودن بازرسان و كارشناسان و توان بالاي اداره كل در ارائه آموزش‏هاي تخصصي متناسب و فراهم بودن امكان بكارگيري متخصصين مدعو، كاملاً قابل اجرا مي‌باشد.

بازرس كل استان مازندران در ادامه با اشاره به نزديك شدن ماه مبارك رمضان و ضرورت بهره‏مندي از بركات معنوي اين ماه شريف اظهار داشت: در اين ماه به طور همزمان، بيش از 400 عمليات بازرسي خوداظهاري در سطح استان مازندران اجرايي مي‌شود.

اجراي گام به گام طرح پزشك خانواده

حميدرضا فتحيان، همچنين در جلسه هيأت رئيسه دانشگاه علوم پزشكي اين استان به اجراي طرح پزشك خانواده اشاره كرد و گفت: پيشنهاد ما اين است كه طرح پزشك خانواده و نظام ارجاع در استان مازندران به صورت گام به گام اجرا شود. وي افزود: يافته‏هاي ما حاكي است كه اين طرح، ابتدا در يك يا دو شهرستان اجرا شود و پس از تجزيه و تحليل نتايج و احراز مقبوليت به كل استان تعميم يابد.

بازرس كل استان مازندران با اشاره به وضعيت عمومي بهداشت و درمان مازندران اظهار داشت: نتايج حاصل از بازرسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد كه هيچ تناسبي بين نياز واقعي با ظرفيت‌هاي موجود وجود ندارد. وي براي بهبود وضعيت عمومي بهداشت و سلامت پيشنهاد كرد اولاً، استراتژي‏هاي نظام سلامت و درمان مردم با دقت بيشتري انتخاب و تدوين شود، ثانياً استراتژي‌هاي ابلاغي از مركز، به برنامه‌هاي دست يافتني و بومي سازي شده در استان تبديل گردد و به نحوي برنامه ريزي شود كه امنيت رواني مردم در حوزه سلامت، همسان و هم شأن با انتظارات مردم از نظام باشد.

فتحيان در ابتداي سخنان خود با اشاره به اصل 174 قانون اساسي و رسالت سازمان بازرسي در عرصه تحولات استراتژيك افزود: سازمان بازرسي كل كشور و به ويژه بازرسي كل استان مازندران با اعمال نظارت‏هاي فراگير و اثربخش، در پي مسئله‏يابي و آسيب شناسي دقيق از وضعبت دستگاه‌ها و حل اصولي مشكلات آنان مي‌باشد.

بازرس كل استان مازندران خاطرنشان كرد: بخش عمده مطالبات ما از دستگاه‏هاي اجرايي، برنامه‏اي است. لذا با اعطاي نقش محوي به واحدهاي بازرسي و نظارت دستگاه‏ها، تلاش مي‌كنيم مديران را به سمت تفكر استراتژيك و برنامه محور در توسعه پايدار استان سوق داده و يافته‏هاي بازرسي را پس از تجزيه و تحليل و توليد اطلاعات راهبردي، در اختيار مراجع ذي‏ربط قرار دهيم.

وي گفت؛ برنامه‌هاي نظارت راهبردي و حل مسائل ريشه‌اي را با اولويت‏هايي چون؛ منويات مقام معظم رهبري و راهبرد توسعه‏اي معظم له در سال 1378، كيفيت ميزان تحقق شعار سال، سندهاي توسعه، بازمهندسي نظام تحصيل درآمد و ريشه يابي مشكلات مربوط به منابع طبيعي در دستور كار بازرسي كل استان قرار داده‌ايم.

فتحيان در ادامه به مزيت‏هاي توسعه‏اي استان مازندران اشاره و اعلام داشت: مازندران به‏رغم برخورداري از مزيت‏هاي توسعه‏اي خداداد، استاني توسعه نيافته يا كمتر توسعه يافته است. دلايلي چون فقدان برنامه محوري، نبود تفكراستراتژيك، خود بزرگ‏پنداري برخي از مديران، ضعف در كاركرد تيمي و ايجاد هم افزايي، عدم حساسيت در نحوه مديريت بر سرمايه‌هاي طبيعي استان و عرضه آن به ثَمن بسيار قليل به افراد فرصت طلب و سودجو، و رواج پديده زشت «آمار درماني» باعث شده تا هم‌افزايي دستگاه‏ها در استان مازندران نسبت به هم پايين بوده و سرعت توسعه در آن با توجه به مزيت‌هاي موجود بسيار پايين باشد.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 63
:: ارسال شده در: عمومی ,
:: مطالب مرتبط: تیراندازی نقابداران به مردم یکی از شهرهای مازندران درشب قدر , اطلاعیه طرح بزرگ خادم معنوی امام رضا (ع) , مهدی عبوری شهردار ساری شد , مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند , به دنبال ایجاد تفکر جدایی دین از سیاست هستند ,
:: برچسب‌ها: نظارت بر نحوه هزينه‏كرد اعتبارات تملك دارائي‏ها در دستگاه‏هاي اجرايي / توجه ويژه بازرسي به روند جذب اعتبارات در بازه پاياني سال مالي ,
نویسنده
نویسنده : ع . ب
تاریخ : [سه شنبه 27 تير 1391 ] [ 0:21]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
اعلامیه شرکت در نظرسنجی تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
سید ما ، مولای ما تاریخ : پنجشنبه 04 خرداد 1391
کیاپی دیار راست قامتان تاریخ : شنبه 12 فروردین 1391
چه لذتی دارد حجاب؟ تاریخ : جمعه 03 شهریور 1391
تیراندازی نقابداران به مردم یکی از شهرهای مازندران درشب قدر تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
پشت‌پرده طرح‌انتقال يكي ازسران‌فتنه به جماران وكانال پيگيري آن تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
حجاب زیبایی زنان و دختران (1) تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391
اطلاعیه طرح بزرگ خادم معنوی امام رضا (ع) تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
مهدی عبوری شهردار ساری شد تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391
مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
انتخابات مجلس (حوزه ساری)
بیانات مقام معظم رهبری
جنگ آمریکا و اسراییل با ما
مذهبی عرفانی
عمومی
ورزشی
سیاسی
حجاب زیبایی زنان و دختران
العربیة
English
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 82
کل نظرات کل نظرات : 11
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 4

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 40
باردید دیروز باردید دیروز : 0
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 42
بازدید ماه بازدید ماه : 50
بازدید سال بازدید سال : 50
بازدید کلی بازدید کلی : 11,877

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.80.55.37
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir