close
تبلیغات در اینترنت
مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند

وبسایت اختصاصی علی بابایی

آغاز سناریوسازی برای ناکارآمدنمایی اصولگرایان مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند پازل انتقادات اصلاح طلبان و چهره‌های فعال آنها از چیستی و کارنامه تفکر اصولگرایانه، در روزهای آینده و حتی تا مقطع انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک راهبرد ادامه خواهد داشت به گزارش ایتنا به نقل از اصولگرا و به نقل از مشرق، فرصت‌ها و روزهای زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری دولت یازدهم، باقیمانده است. روزها و فرصت‌هایی که از هم‌اکنون باید برای دامنگیر نشدن بلیّاتی همانند فتنه‌ها، سوء مدیریت‌ها و روزگاران سیاه…

banner
آیا از مطالب این وبسایت خوشتان آمد؟


به نظر شما آینده سیاسی ـ اقتصادی و همچنین وضعیت رفاهی مردم جمهوری اسلامی ایران در آینده چگونه خواهد بود ؟

جستجوگر پیشرفتهآغاز سناریوسازی برای ناکارآمدنمایی اصولگرایان
مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند
پازل انتقادات اصلاح طلبان و چهره‌های فعال آنها از چیستی و کارنامه تفکر اصولگرایانه، در روزهای آینده و حتی تا مقطع انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک راهبرد ادامه خواهد داشت
به گزارش ایتنا به نقل از اصولگرا و به نقل از مشرق، فرصت‌ها و روزهای زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری دولت یازدهم، باقیمانده است.

روزها و فرصت‌هایی که از هم‌اکنون باید برای دامنگیر نشدن بلیّاتی همانند فتنه‌ها، سوء مدیریت‌ها و روزگاران سیاه تعارف جام زهر به مقام عظمای ولایت، اندیشه کرد و راه چاره جست.

یکی از این عرصه‌ها که در پیرامون آن شاهد تحرکاتی هم از جانب اصلاح طلبان هستیم عرصه خدمات و برکات تفکر اصولگرایی در هنگام استیلا برای مجالس هفتم، هشتم و نهم و دو دولت اخیر است.

خدمات و فوایدی که به نظر می رسد در تاریکی بروز برخی اختلافات و البته خاموشی روشنگران و آنان که باید در این عرصه زبان به سخن بگشایند، در حال خدشه‌دار شدن است.

از سوی دیگر به وضوح مشاهده می‌شود که بیش از هرکس دیگری، این، اصلاح طلبان هستند که برای استفاده از فضای اشاره شده عزم خود را جزم کرده و آستین‌هایشان را برای استفاده از این فرصت‌ها بالا زده‌اند.

این در حالی است که جبهه اصلاحات و چهره‌های اصلاح طلب حدود 8 سال است که از سپهر سیاست داخلی کشور حذف شده‌اند. حذف شدنی که صد البته خواسته هیچکس نبود اما عملکردهای آنان در قریب به 16 سال دوران حاکمیت تفکرات سازندگی و سپس اصلاحات، گزینه "حذف ناخواسته" را در توبره سرنوشت آنان قرار می‌داد.

حذفی که قرار است با جعل تاریخ جبران شود

و اما اشارت‌ها و اماره‌هایی که در روزهای اخیر مشاهده می‌کنیم یا می‌شنویم حکایت از آن دارد که اصلاح‌طلبان قصد دارند این حذف ناشی از فتنه‌گری برخی چهره‌هایشان و ناشی از صدها دلیل دیگر را حتی به قیمت قلب و جعل تاریخ نیز جبران کنند.

نکته ولی آنجاست که "بوی شراب می‌زند/خربزه در دهان مکن..."

اصلاحاتی که چهره‌هایش مدعی ناتوانی تفکر اصولگرایی شده‌اند نباید از یاد ببرد که قرار بود نمادی باشد از جامعه چندصدایی، از تحمل منتقدین و از عملکرد خدمتگزارانه. اما چیزی که در واقعیت اتفاق افتاد آنقدرها بزرگ و پررنگ بود که هیچ پروپاگاندایی تا سال‌ها نخواهد توانست آن را بپوشاند.

نگاهی به کارنامه از یادنرفتنی اصلاح طلبان

آنها استاندارها را در حال انجام ماموریت از کار برکنار کردند، مدیران اصولگرا را در صبح فردای بر سر کارآمدن مدیرانشان در سال 76 دیگر به ساختمان‌های اداری راه ندادند و ترجمان منظورشان از جامعه چند صدایی فقط اعطای مجوزهای فراوان به چهره‌های شناخته شده اصلاح طلب و در نهایت تشکیل زنجیره‌ای از رسانه‌ها با رویکردهای اصلاح طلبانه بود.

البته آنها به گفته محمدرضا خاتمی برادر رئیس جمهور وقت، خدماتی هم داشتند. خاتمی در اوایل روزهای کنار رفتن دولت اصلاحات از این گفته بود که دختران و پسران در آخر دوران حکومت برادرش برخلاف روزهای اول، می‌توانسته‌اند آزادانه در کنار یکدیگر راه بروند!.

ماجرا ولی به همین‌جا ختم نمی‌شد. قامت دولت اصلاحات به جای آنکه با خدمت به مردم و تلاش خالصانه در جهت رفع محرومیت‌های کشور منطبق باشد با مقولات دیگری منطبق بود.

با مقولاتی که شاید در یکی از یادداشت‌های آن روزهای وبلاگ سیدمحمدعلی ابطحی اینطور جلوه‌گر شد که وقتی از خاتمی علت قرمزی چشم‌هایش را سوال کرده‌اند اینطور پاسخ داده است که تا دیروقت نیمه شب، یک بازی فوتبال خارجی را تماشا می‌کرده است!

خاطرات غیر قابل جعل دولت اصلاحات اما به جای تمام این مقولات به یادماندنی، به نظر می‌رسد به دلایل عمده دیگری در خاطر مردم و سیاسیون ایران اسلامی باقی ‌مانده باشد.

فتنه‌ تیرماه سال 78 و فتنه خرداد سال 88

هر دو فتنه بدون تعارف از دامان اصلاحات پا به عرصه وجود گذاشتند و کاری کردند که بیماری‌شان جان کشور را به سختی آزرد.

جالب آنکه اصلاح طلبان هیچگاه حاضر به برائت جویی از این دو فتنه خطرناک نشدند و همواره پس از برزمین نشستن غبارها، در قامت یک مدعی، مجدداً پا به عرصه گذاشته و بدون پذیرش خطاها و به گردن گرفتن خون‌های ریخته شده از مردم در این فتنه‌ها، طبل عزیمت به سمت پله‌های بعدی را برای خود به صدا درآورده‌اند.

تمام این مقولات واقعیت‌هایی هستند که نه اصلاح‌طلبان و نه حتی تاریخ را هیچوقت یارای کتمان آنها نیست.

اما نکته آنجاست که در صورت اهمال خواص و بی‌توجهی مردم، روزهای سخت و التهاباتی مثل تحصن نمایندگان وابسته به دولت، قبول تعلیق حقوق هسته‌ای مردم، توهین به مقدسات دینی و آشوب‌های سال 88 هیچ تضمینی برای عدم وقوع دوباره ندارند.

تلاشی برای کتمان، تلاشی برای تخریب

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات اخیراً در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب اعتماد ملی گفته است: الان بيش از هفت سال است كه كشور دست اين جريان است با اين ويژگي كه تمام اركان قدرت دردست يك جناح است. در ادوار گذشته بالاخره در جامعه چند صدايي بود؛ اگر رييس مجلس از اصلاح‌طلب‌ها بود، رييس قوه قضاييه از اصولگرايان بود. اگر تعدادي از استانداران اصلاح‌طلبان بودند، تعدادي هم اصولگرا بودند يا برعكس. اين حذف‌ها و قيچي كردن‌ها به شكل امروز وجود نداشت.ناكامي‌هاي آنها خود را نشان داده است. طبيعي است براي اينكه بتوانند بر اين ناكامي‌ها سرپوش بگذارند خطر حضور اصلاح‌طلبان را مطرح مي‌كنند. اما جامعه به اعتقاد من تصميم خودش را گرفته و به اين حرف‌ها بر نمي‌‌گردد.

سکانس‌های بعدی از راه می‌رسند

وی در حالی این صحبت‌ها را مطرح می‌کند که بنابر شواهد موجود، پازل انتقادات اصلاح طلبان و چهره‌های فعال آنها از چیستی و کارنامه تفکر اصولگرایانه، در روزهای آینده و حتی تا مقطع انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک راهبرد ادامه خواهد داشت.

نظر مردم درباره اصولگرایی

محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در همین زمینه به تلاش‌ چهره‌های اصلاح‌طلب برای تخریب اصولگرایی اشاره می‌کند. وی اما معتقد است که اصلاح‌طلبان به جای طرح مسائل اینچنینی باید در وهله اول تفکر خود را تبیین کنند تا مردم بدانند که آنها به دنبال چه چیزهایی هستند.

او به خبرنگار مشرق می‌گوید: حقیقت این است که تفکری را که از اصلاح طلبان می‌شناسیم تفکری است که دقیقا همسو با تفکرات استکبار جهانی است. ضمن اینکه آنها به این دلیل که منطق ندارند همواره تلاش می‌کنند تا مسائل را به صورتی کلی زیر سوال ببرند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مردم هم در عمل نشان داده‌اند که این تفکر را قبول ندارند و به همین دلیل در چند دوره اخیر در هیچ کجا به آنها رای نداده‌اند تصریح می‌کند: اصلاح‌طلبان به این دلیل که بدون منطق هستند و انتقادات بی پایه و اساس را مطرح می‌کنند در نزد مردم جایگاهی ندارند ضمن آنکه هرچقدر هم تلاش کنند نمی‌توانند گذشته خود در دوران حاکمیتشان و نیز ایام فتنه را تطهیر کنند.

کوثری به مشکلات موجود نیز اشاره می‌کند و می‌گوید: به هرحال در هر مقطعی مشکلاتی بروز می‌کند و لذا مثلا اگر در قیمت چند کالا اشکالاتی بوجود می‌آید به این معنا نیست که عده‌ای بگویند تفکر اصولگرایی که برآمده از اسلام ناب و منویات امام و رهبری است تفکر قابل قبولی نیست.

وی می‌افزاید: به هر حال اگر مردم با تفکر اصولگرایی دچار زاویه بودند در انتخابات اخیر مجلس نهم به آن رای نمی‌دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با تاکید بر اینکه مردم هیچگاه 8 سال اصلاحات را فراموش نمی‌کنند، بیان می‌کند: مردم در خاطر سپرده‌اند که اصلاح طلبان چگونه در سال‌های حکومت خود و حتی در فتنه‌ها تلاش می‌کردند کشور را تقدیم دشمن کنند و به همین دلیل هم چندین دوره است که اصلاح طلبان به هیچ وجه نمی‌توانند از رای مردم برخوردار باشند.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 99
:: ارسال شده در: عمومی , سیاسی ,
:: مطالب مرتبط: تیراندازی نقابداران به مردم یکی از شهرهای مازندران درشب قدر , اطلاعیه طرح بزرگ خادم معنوی امام رضا (ع) , مهدی عبوری شهردار ساری شد , به دنبال ایجاد تفکر جدایی دین از سیاست هستند , تخریب مغازه‌های بازار نرگسیه در ساری ,
:: برچسب‌ها: مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند ,
نویسنده
نویسنده : ع . ب
تاریخ : [سه شنبه 27 تير 1391 ] [ 0:34]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
اعلامیه شرکت در نظرسنجی تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
سید ما ، مولای ما تاریخ : پنجشنبه 04 خرداد 1391
کیاپی دیار راست قامتان تاریخ : شنبه 12 فروردین 1391
چه لذتی دارد حجاب؟ تاریخ : جمعه 03 شهریور 1391
تیراندازی نقابداران به مردم یکی از شهرهای مازندران درشب قدر تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
پشت‌پرده طرح‌انتقال يكي ازسران‌فتنه به جماران وكانال پيگيري آن تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
حجاب زیبایی زنان و دختران (1) تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391
اطلاعیه طرح بزرگ خادم معنوی امام رضا (ع) تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
مهدی عبوری شهردار ساری شد تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391
مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
انتخابات مجلس (حوزه ساری)
بیانات مقام معظم رهبری
جنگ آمریکا و اسراییل با ما
مذهبی عرفانی
عمومی
ورزشی
سیاسی
حجاب زیبایی زنان و دختران
العربیة
English
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 82
کل نظرات کل نظرات : 11
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 4

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 78
باردید دیروز باردید دیروز : 0
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 80
بازدید ماه بازدید ماه : 88
بازدید سال بازدید سال : 88
بازدید کلی بازدید کلی : 11,915

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.80.55.37
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir